Posted on Dec 18, 2016 in AKTIVNOSTI | 0 comments

Slava UBKJV ”DM” Sveti Nikola !

UBKJV ”DM” Zemaljsaka Uprava za Nemacku proslaviće Krsnu Slavu Svetog Nikolu 25.decembra 2016.godine u Slobodnoj Srbskoj Pravoslavnoj Crkvi „Svetog Preobraženja Gospodnjeg“ u Bekhofu. U 10.00 časova Sveta Liturgija a potom rezanje Slavskog kolača i Slavski ručak. Biranje novog domaćina za sledeću godinu. Domaćin Slave je predsednik Crkvene opštine “Svetog Preobraženja Gospodnjeg”u Bekhofu, Momčilo Bilić sa porodicom. Činodejstvuje o.Dragan.

Slava Udruženja:“ Na želju nebrojenih boraca i sledbenika Čičinih, da se Udruženje što čvršće veže sa svetu uspomenu Njegovu, nalazim da Udruženje treba da slavi Krsno Ime Dražino: Svetog Oca Nikolaja -19/6.decembra svake godine. Na ovaj način Udruženje će primiti na sebe i paljenje Slavske voštanice našeg velikog pokojnika, koju nema više ko u njegovom domu da pripali“. Rekao je osnivač Udruženja đeneral Miodrag M. Damjanović.

Adresa:

Am Beckhof 44