Posted on Apr 3, 2014 in AKTIVNOSTI |

Održana sednica Uprave UBKJV“DM“

Održana sednica Uprave Udruženja Boraca Kraljevske Jugoslovenske Vojske  „ Dragoljub Mihailović “

U nedelju 30. marta po novom 17. marta po starom kalendaru 2014. godine,

održana je sednica Uprave UBKJV“DM“,na kojој su razmatrane tačke:

– Biranje članova Uprave,

– Članska karta

– Upis novih članova

– Obavezno obeležavanje praznika

– Iznos godišnje članarine

Odluke sastanka:

– Uprava ostaje nepromenjena.

– Članska karta ostaje nepromenjena.

– Svaki novi član treba da se javi do 11. maja 2014. Upravi za upis u članstvo.

Obavezno obeležavanje praznika

– 17. juli po novom 4. juli po starom kalendaru, pomen dana zločinačkog ubistva našeg đenerala Dragoljuba Draže Mihailovića.

– 27. mart po novom 14. mart po starom kalendaru, dan kada je narod rekao ne, paktu Silama Osovine.

– 19. decembar po novom 6. decembar po starom kalendaru, Sveti Nikola Krsna Slava UBKJV“DM“.

– Godišnja članarina iznosi 30 evra.

Odlučeno je da se novi sastanak održi 11. maja po novom 28. aprila po starom kalendaru, gde će svima koji nemaju člansku kartu, iste biti dodeljene. Doneti slike za člansku kartu, veličine kao za pasoš 5 x 4 centimetra.

Održana sednica Uprave UBKJV“DM“ Počasno vojničko groblje Sene u Bilefeldu

Počasno vojničko groblje Sene u Bilefeldu

Posle sastanka, članovi Uprave su izašli na Počasno vojničko groblje Sene u Bilefeldu, gde su se pomolili za pokoj duša, pored novo prestavljenog sluge Gospodnjeg, brata Aćima Stegnjajića, i za svu ostalu braću, vojnike Kraljevske Jugoslovenske Vojske, koji počivaju na groblju.

Članovi Udruženja, koji su iz Hagena, Hanovera i Berlina došli na sednicu, posetili  su  u bolnici,  njihovu sestru, Ružu Jovanović, predsednicu Udruženja, koja se neizmerno obradovala poseti.

I pored bolesti i starosti, svi prisutni su bili zadivljeni, bodrini i istrajnosti  Ravnogorskog -ebolskog duha, sestre Ruže.

Održana sednica Uprave UBKJV“DM“ Poseta  sestri  Ruži Jovanović 30.marta 2014. u bolnici

Poseta sestri Ruži Jovanović 30.marta 2014. u bolnici

Tom duhovnom bodrinom, nam je ona, još jednom pokazala i ostavila živi primer, šta znači biti borac – Ravnogorac, đenerala Dragoljuba Draže  Mihailovića, našeg “Čiče”.