Posted on Dec 18, 2014 in AKTIVNOSTI |

Proslava Krsne Slave UBKJV”DM” Sveti Nikola !

Udruženje Boraca Kraljevske Jugoslovenske Vojske“Dragoljub Mihailović“

Zemaljska Uprava za Nemačku

Proslaviće Krsnu Slavu Svetog Nikolu 21.decembra 2014. godine u Slobodnoj Srbskoj Pravoslavnoj Crkvi „Svetog Preobraženja Gospodnjeg“ u Bekhofu- Bilefeld.

U 10.00 časova Sveta Liturgija a potom rezanje slavskog kolača, slavski ručak i biranje novog domaćina za sledeću godinu.

Domaćin Slave za ovu godinu je Dragoljub Bokorov iz Berlina.

Činodejstvuje o.Dragan iz Berlina.

Podsetimo se još jednom na reči osnivača Udruženja đenerala Miodraga M. Damjanovića o slavi UBKJV“DM“:

“ Na želju nebrojenih boraca i sledbenika Čičinih, da se Udruženje što čvršće veže za svetu uspomenu Njegovu, nalazim da Udruženje treba da slavi Krsno Ime Dražino: Svetog Oca Nikolaja -19/6.decembra svake godine. Na ovaj način Udruženje će primiti na sebe i paljenje Slavske voštanice našeg velikog pokojnika, koju nema više ko u njegovom domu da pripali”.

Adresa:

Am Beckhof 44