Posted on Feb 25, 2015 in AKTIVNOSTI, ČLANCI ČLANOVA |

Rehabilitacija đenerala Dragoljuba Draže Mihailovića !

Naš stav o rehabilitaciji Dragoljuba Draže Mihailovića!

Pročitali smo vest u medijama  Antić: Moguća odluka o rehabilitaciji generala Mihailovića

Rehabilitovati đenerala Dragoljuba Dražu Mihailovića, od koga, zbog čega i pred kim?

Njegovim: saborcima, simpatizerima i svima koji znaju ko je on bio, nije potrebna rehabilitacija, jel on za njih nema krivice.

Mi Njega proslavljamo, i to je ujedno čin „neke naše rehabilitacije“.

I pored dobro namernih pokretača rehabilitacije, sam taj postupak nezvuči dobro.

Sam čin potrebe za rehabilitacijom ima prizvuk krivice.

Ko to, rehabilituje koga?

Ako su to komunisti, naslednici onih kojih su ga osudili i izvršili ubistvo nevinog, znači da su oni još na vlasti i imaju pravo legalne rehabilitacije.

A ako to nisu komunisti, od koga je potrebna rehabilitacija i kome?

Udeo svakog u oslobodilačkoj borbi protiv okupatora je jedno, a da taj udeo jedne manjine ode toliko daleko da se legalnoj Kraljevini, pred njihovim sudom sudi, kao izdajnicima, je moguće samo kriminalcima, otimačima, lopovima, bezdušnim zverima, kao opravdanje svoje nepravde.

Naš stav o rehabilitaciji Dragoljuba Draže Mihailovića! General Mihailovic u tamnici 1946.godine

General Mihailovic u tamnici 1946.godine

Oteli su nešto na čemu nisu gradili, i nemaju toliki udeo u toj gradnji koji su nasilino, iskoristivši rat i haos, otimačinom prisvojili.

Svi koji su osudili đenerala Dragoljuba Dražu Mihailovića i koji ga još danas osuđuju, ne osuđuju samo njega, nego sve pravednike koji su stali na strani pravde, protiv bezakonja-nepravde, i tom osudom, uzimaju udeo u bezakonju, nad kojim lebdi prokletstvo.

Titu i komunistima, lopovima i otimačima Kraljevine, je rehabilitacija-pokajanje nužno potrebna.

A Našem „Čiči“, neka јe, u našim srcima večna slava i hvala, umesto rehabilitacije.