Posted on May 12, 2014 in AKTIVNOSTI |

UBKJV“DM“ proslavilo Ravnogorski ustanak i Đurđevdanski Uranak

Na proslavi Ravnogorskog ustanka 11.maja 2014.

U nedelju 11.maja po novom/24. aprila po starom kalendaru 2014.godine, u prostorijama Srbske Slobodne Pravoslavne Crkve „Svetog Preobraženja Gospodnjeg U Bilefeldu-Bekhofu, članovi UBKJV“DM“ i simpatizeri đenerala Draže Mihailovića i Ravnogorskog ustanka, uz zvuke patriotskih pesama, izvarendnog pečenja koje je je pripremio brat Toma, tradicionalne srbske gibanice i ostalih jela, pripremljena od članica i simpatizera Ravnogorstva, proslavili su u svečanoj atmosferi, godišnjicu Ravnogorskog ustanka podignutog 8. maja 1941. na Ravnoj Gori pod vođstvom Našeg neumrlog„Čiče“.

Na proslavi Ravnogorskog ustanka 11.maja 2014.

Održana je i sednica na kojoj je, pored dogovora o dodeli članskih karata, glavni razgovor bio, briga o starim i bolesnim veteranima.

Zahvaljujemo Gospodu Bogu, da nam je pomogao, da i pored svih protivnika Ravnogorstva, održimo proslavu, slave i hvale svih Ravnogoraca.

S VEROM U BOGA ZA KRALJA I OTADŽBINU – RAVNA GORA POBEDITI MORA!