Posted on Nov 29, 2013 in AKTIVNOSTI |

Sveti Nikola Slava Udruženja BKJV ”DM”

Udruženje Boraca Kraljevske Jugoslovenske Vojske

“Dragoljub Mihailović“

Zemaljska uprava za Nemačku

Proslaviće Krsnu Slavu Svetog Nikolu 22.decembra 2013.godine u Slobodnoj Srbskoj Pravoslavnoj Crkvi

„Svetog Preobraženja Gospodnjeg“ u Bekhofu.

U 10.00 časova Sveta Liturgija a potom rezanje Slavskog Kolača i  Slavski ručak.

Biranje novog domaćina za sledeću godinu.

Domaćin Slave je predsednik Crkvene opštine “Svetog Preobraženja Gospodnjeg” u Bekhofu, Momčilo Bilić sa porodicom.

Činodejstvuje o.Dragan.

Slava Udruženja:“ Na želju nebrojenih boraca i sledbenika Čičinih,  da se Udruženje što čvršće veže za svetu uspomenu Njegovu, nalazim da Udruženje treba da slavi Krsno Ime Dražino: Svetog Oca Nikolaja -19/6.decembra svake godine. Na ovaj način Udruženje će primiti na sebe i paljenje Slavske voštanice našeg velikog pokojnika, koju nema više ko u njegovom domu da pripali”. Rekao je osnivač Udruženja đeneral Miodrag M. Damjanović.

Adresa:

Am Beckhof 44